Don’t Give Up

2:09:00 PMWiele osób wpada w tej fazie życia w ogromny kryzys. Nietrwałość życiowych okoliczności staje przed nimi z całą wyrazistością; tak zwany sukces życiowy okazuje się względny, związek, w którym się jest, stracił dawno swą pierwotną dynamikę. . Dominuje obawa, że nie zdąży się wykorzystać chwili obecnej i lat, które jeszcze pozostały, oraz uczucie, że żyło się jakby «obok» we własnym życiu i że nie można, choćby się chciało, niczego przeżyć jeszcze raz, inaczej lepie.Czy się chce, czy nie, druga połowa życia zmusza nas do konfrontacji z prawdą o starzeniu się, stopniowej utracie sił, przygasaniu naszego zachwytu dla wielu spraw i zaufania. Jest to czas, który wymaga od nas zgody na ograniczenia, jakie starzenie się przynosi, zgody na akceptację bólu, będącego składnikiem naszego życia, a którego wcześniej nie znaliśmy, i wreszcie także akceptacji umierania i śmierci jako czegoś, co nas też osobiście zaczyna dotyczyć. Umiejętność zaakceptowania tego wszystkiego nie zostanie tak po prostu podarowana, zdobycie jej nie przychodzi łatwo. Wymaga to umiejętności ciągłego odchodzenia, pozostawiania.

Musimy umieć  pokazać  tryskamy energią. Depresyjne samopoczucie, które lubi się karmić, ma prawo się pojawić,ale nie musi ! Zanika ono jednak, gdy jest się zadowolonym z przeszłości i z tego, co jest teraz.
Dlatego też smutek odchodzi. Nowe, które przyszło, weszło do serca.


Odchodzimy od czasu  frapujących doznań, entuzjazmu, tryskających energią dział, ma prawo się pojawićń i pełnych dynamiki zdarzeń, a także pozornie nieograniczonych możliwości. Depresyjne samopoczucie, które lubi się karmić wspomnieniami, jest czymś zrozumiałym, ma prawo się pojawić. Zanika ono jednak, gdy jest się zadowolonym z przeszłości i z tego, co jest teraz, a chociaż treść obecnych przeżyć różni się od tych z młodości, to jednak nie jest ona mniej wartościowa, mniej odżywcza, dająca słabsze poczucie spełnienia niż tamte.


You Might Also Like

27 komentarze

 1. U mnie depresyjne samopoczucie pojawia się kiedy wspominam dobrą przeszłość, której już teraz nie ma, ale staram się jak najprędzej przepędzić te myśli i myśleć pozytywnie. :)
  MÓJ BLOG

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo wartościowy post. Musimy być silni :D

  rilseee.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Nawet kiedy nie jestem zadowolona z przeszłości, staram uczyć się na błędach, przede wszystkich podążać dalej. A kiedy się przewracam, poprawiam swoją koronę i zasuwam dalej :)

  Pozdrawiam
  Sara's City

  OdpowiedzUsuń
 4. Tak ból trzeba nauczyć się akceptować. Mega zdjęcia, mają klimat. Obserwuję :)
  Mój blog-klik

  OdpowiedzUsuń
 5. Depresyjne samopoczucie nieraz człowieka dopada, ale mimo wszystko trzeba czerpać z życia to co najlepsze :) Pozdrawiam ♥ wy-stardoll.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 6. Wiadomo,że czasem dopada nas gorsze samopoczucie i nie ma w tym nic złego, trzeba to przetrwać i z optymizmem patrzeć w przyszłość. Pozdrawiam i obserwuję. :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Amazing post, dear! A big hello from Germany!
  Hugs ♥

  OdpowiedzUsuń
 8. Przecudowne fotografie <3 Depresyjne momenty zdarzają się w życiu każdego z nas, ale myslę, że gdy tylko znajdziemy w sobie wewnętrzną siłę, uda nam się je pokonać. Ważne jest to, aby nigdy się nie poddawać i stawiać czoła problemom. Nic bez naszego wkładu się nie naprawi, dlatego tak ważne jest samozaparcie i chęć bycia szczęsliwym w życiu :) Pozdrawiam ciepło!

  https://myslacinaczej29741.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 9. Ja staram się nie myśleć tak negatywnie chociaż nie zawsze mi to wychodzi. A szczególnie nie rozmyślam nad rozległą przyszłością - wszystko może się wydarzyć ale nie ma co sie juz zamartwiac:)

  https://redamancyy.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 10. W życiu staram się być optymistką ale oczywiście zawsze przyjdzie taki czas, że mam ochotę się poddać ale trzeba wziąć się w garść i walczyć dalej! :)
  http://dreamerworldfototravel.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń


 11. In order to get the Office 365 installed on your PC, you need to sign-in to your Office account, click the Install button, click Install button again to download the web-setup, and then run the web-setup of Office 365 on your PC to download Office 365 installation files and get it installed. Why download the Office 365 offline installer?

  Office Setup
  office.com/setup
  norton.com/setup
  office.com/setup

  OdpowiedzUsuń
 12. I am Grateful™ that you shared this informational post. ✆ Your website has everything that I have been looking for so long. Your knowledge about this topic is quite impressive. I am amazed by the content you shared on this website.☞ I loved this page so much that I have bookmarked it for future reference. Thank you for this valuable piece of information. Sadly I could not find any additional information on this page. The information available here is similar to other websites. I like that your understanding about this subject is very deep. Visit௹☞ Telstra WebmailPlumbing companies near mewww.norton.com/setupoffice setupwww.office.com/setupnorton nu16 install

  OdpowiedzUsuń
 13. www.office.com/setup - To Install Office Setup www.office.com/setup Enter Office Setup Product Key and activate, setup office product, visit Microsoft Office at office.com/setup and Get Started.


  www.office.com/setup- To get started with your Microsoft Office Installation you need valid product key code & visit www.Office.com/Setup and we can also help you with your entire process to setup office at www.office.com/setup.

  OdpowiedzUsuń
 14. www.office.com/setup– To Install Office setup Enter office setup product key and activate, setup office, visit Microsoft office at www.office.com/setup and Get Installed.  norton.com/setup - For Downloading, Installing and activating the Norton product, visit www.norton.com/setup and Get Started with Norton Antivirus at www.norton.com/setup .  mcafee.com/activate

  Kashmir tour packages

  OdpowiedzUsuń

Popular Posts

Like us on Facebook

Flickr Images

Instagram